top of page

THE YOUNG AMERICANS

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

strona internetowa grupyhttp://www.youngamericans.org/

THE YOUNG AMERICANS (tłum. Młodzi Amerykanie) są niedochodową, wolną od podatku, instytucją edukacyjna znaną w Stanach Zjednoczonych już od lat 60-tych (rok założenia: 1962).

 

Dzisiaj podróżują nie tylko po Stanach Zjednoczonych, ale także po Europie, południowej Azji oraz Australii i Nowej Zelandii. 

 

W swoim dorobku mają udział w programach telewizyjnych Julie Andrews, Andy'ego Williams'a, Judy Garland czy Bing Crosby, współpracę z gwiazdami światowej sławy, np. Fred'em Astaire, Ed'em Sullivan'em, Bob'em Hope'm, Jerry Lewis oraz Gene Kelly, a także koncerty dla prezydentów USA, np. Ford'a, Nixon'a, Carter'a, Reagan'a, Bush'a i Clinton'a. Młodzi Amerykanie  współtworzyli także . otwarcie zimowej Olimpiady w Salt Lake City.

 

Program Młodych Amerykanów to porywający i kolorowy pokaz, będący mieszanką śpiewu i tańca, często połączonego z baletem. 

 

W roku 1992 Młodzi Amerykanie zapoczątkowali jedyną w swoim rodzaju inicjatywę nazywaną: MUSIC OUTREACH TOURS, która jest programem obejmującym całoroczne serie trzydniowych warsztatów ogólnokształcących. Warsztaty odbyły się już w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irladnii, Ukrainie, Luksemburgu, Niderlandach, Japonii, Niemczech, a także w Polsce.

 

 

W ciągu 3 dni pracy około 40 młodych Amerykanów oraz od 150 do 400 uczniów danej szkoły przygotowuje przedstawienie, które będzie wystawiane ostatniego wieczoru warsztatów. Celem tej pracy jest dostarczenie uczniom artystycznych bodźców oraz pobudzenie wiary we własną kreatywność. Rozwijana jest przez to zdolność pracy w zespole, a także wiara w siebie. Kulturalne spotkania służą ponadto rozwijaniu zdolności posługiwania się językiem angielskim. Działalność Młodych Amerykanów jest szczególnie motywująca, ponieważ inspiruje uczestników spotkań do nowych form pracy.

Warsztaty są odbierane jako ogromne urozmaicenie dnia szkolnego. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, reagują bardzo pozytywnie na sposób pracy proponowany przez Młodych Amerykanów. Atmosfera i sposób organizacji zajęć z grupą młodzieżową są niezwykle przyjazne i inspirujące. W wielu szkołach powoduje to współpracę między uczniami, przez co atmosfera w szkole zmienia się i buduje się zupełnie naturalna chęć do nauki. W poszczególnych szkołach widać natychmiast skutki pracy z Młodymi Amerykanami, gdyż powołano w nich do życia liczne grupy teatralne i taneczne. Również wielu pedagogów sygnalizowało zainteresowanie warsztatami Młodych Amerykanów, aby odpowiednio zachęcić i zmotywować uczniów do pracy.

Michael Heib – menedżer grupy w Europie

Patrycja Iwańska - przedstawiciel grupy w Polsce

 

bottom of page